TÜBİTAK » ULAKBİM » TRUBA » Servisler » E-Posta Listeleri İletişim  |  Site Haritası  |  English 
ULAKBİM
Ana Sayfa
Servisler
E-Posta Listeleri
Sertifika Otoritesi
Projeler
Faaliyetler

Üyelik Formu
TRUBA kullanıcısı olmanız için izlemeniz gereken adımları bu bağlantıdan mutlaka öğreniniz.

TRUBA Kullanıcı Politikası

TRUBA kullanıcısının aşağıdaki ilkelere uyması beklenmektedir;
1. TRUBA altyapısı bu politika metninde belirtilen ilkeler doğrultusunda kullanılabilir.
2. TRUBA altyapısını makale, bildiri, tez (yüksek lisans, doktora) veya diğer (poster, vb) çalışmalarında kullanan tüm kullanıcıların ilgili yayınlarda TRUBA oluşumuna teşekkür etmesi zorunludur. Teşekkür örneklerine bu bağlantıdan ulaşılabilir.
3. Kullanıcıların TRUBA altyapısında başvuru sırasında belirtilmiş uygulamalardan farklı bir iş çalıştırmaması beklenir. Böyle bir ihtiyaç durumunda kullanıcının grid-teknik@ulakbim.gov.tr adresine e-posta atarak yeni uygulamalar konusunda yeniden kullanıcı talebinde bulunması gerekmektedir.
4. Arayüz makinası veya portal kullanıcı hesabı şifresinin güvenli bir şekilde saklanmasından kullanıcı sorumludur.
5. Kullanıcılar tarafından TRUBA kullanıcı sertifikası güvenliğinin sağlanması gerekmektedir.
6. Depolama elemanlarının uygulamalar dışında farklı amaçlar için kullanılmaması gerekmektedir.
7. TRUBA altyapısı yasadışı herhangi bir amaçla, altyapının yönetimini ve güvenliğini tehdit edecek biçimde kullanılamaz.
8. Sistemde bir güvenlik açığı gören ya da böyle bir durumdan şüphelenen bir kullanıcının hemen grid-teknik@ulakbim.gov.tr e-posta adresini kullanarak ya da 0 312 298 93 63 numaralı telefon numarasını arayarak altyapı işletenlerini uyarması gerekmektedir.
9. Kullanıcının Grid kullanımında karşılaşabileceği sorunlardan TRUBA Oluşumu sorumlu değildir. Gridin sürekli çalışır durumda kalacağının, kullanıcının çalışma ortamına uygun olacağının ya da uygun hale getirileceğinin garantisi yoktur.
10. Kayıtlı kullanıcı bilgisi TRUBA tarafından sadece yönetsel, operasyonel, kaynakların kullanımında kimlik doğrulama ve güvenlik amaçlı kullanılabilir. Bu amaçlar dışında kimlik bilgilerinin gizli tutulması esastır.
11. Kaynak sağlayıcılar, sanal organizasyonlar, grid site yöneticileri yönetsel, operasyonel ya da güvenlik amaçlı olmak üzere gride erişimi düzenlemede ya da sonlandırmada tam yetkilidir. Kullanıcılar bu düzenleme ya da değişiklikleri kabul etmek durumundadır.
12. TRUBA altyapısı uygulama geliştirme amaçlı kullanılamaz. Kullanıcılar ancak geliştirilmiş uygulamalarını (arayüz makinasında ya da kendi makinalarında derlenmiş çalıştırılabilir iş ve veri dosyalarını) TRUBA altyapısına aktarabilirler.
13. Kullanıcı arayüz makinasından konsol aracılığıyla gridi kullanan kullanıcılar programlarını arayüz makinasında derleyip derlenmiş çalıştırılabilir dosyalarını küme bilgisayara ya da gride göndermek durumundadırlar.
14. P-GRADE web portalından gridi kullanan kullanıcılar derlenmiş çalıştırılabilir programlarını gride göndermek durumundadırlar.
15. TRUBA kullanıcılarının yürütmekte oldukları çalışma ve projeler yıllık olarak değerlendirilecektir. Bu değerlendirme sonucunda verimsiz ve yetersiz çalıştığı görülen kullanıcı/kullanıcı grubunun kullanım hakkı TRUBA Danışma Kurulu üyeleri tarafından değerlendirilerek gerek görülmesi halinde kapatılacaktır.
16. Kullanıcı kabul edilebilir kullanım politikasında yer alan şartlardan herhangi birine uymamasından doğacak sonuçlardan sorumludur.

Kullanıcı politikasını okudum, kabul ediyorum!

KİŞİSEL BİLGİLER

ADINIZ

SOYADINIZ

BAĞLI OLDUĞUNUZ KURUM

Üniversite Diğer  

KURUMUN ADI

BÖLÜMÜNÜZ

 

GÖREVİNİZ

ÇALIŞMA ALANINIZ (En fazla 120 karakter)


İLETİŞİM BİLGİLERİ

E-Posta Adresiniz

@
Üyelik bilgi ve işlemleri bu adrese yollanacaktır. E-Posta adresinin doğruluğundan emin olun.KURUM E-POSTA ADRESI ZORUNLUDUR.

Telefon Numaranız

     Ornek Format: 0 312 1231212

ÇALIŞMA ORTAMI BİLGİLERİ

1. Hazır Paket Kullanacak

Evet
Hayır

--- 1.1. Hazır paket isimleri

--- 1.2. Lisans Bilgisi

Lisanslı
Lisansız Lisans Açıklama
(Ürün lisansli ise açiklama yapiniz)

2. Uygulama Açıklaması
(En fazla 200 karakter)

3. Gerekli Kütüphaneler

MPI
LAM/MPI
MPICH
MPICH-2
 4. Gerekli Derleyiciler
gcc
icc
ifc
f77

5. Kullanım Türü

Grid
Küme (Cluster) Portal

EK BİLGİLER

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ
(En fazla 200 karakter)© 2007 TÜBİTAK-ULAKBİM Görüşleriniz