+90 312 298 93 63 grid-teknik@ulakbim.gov.tr
    

Planlanan Tarih: 30 Ekim 2017 ve 1 Kasım 2017
Eğitim Yeri: TÜBİTAK ULAKBİM, T.C. Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı Eski Binası, Dumlupınar Bulvarı 2151 Cad. No:154 Çankaya/ANKARA
Eğitimi Verecek Öğretim Üyesi: Dr. Mustafa Kaya
Eğitim Süresi: 2 Gün

Fortran 90 standardı ile nesne-yönelimli programlama yolu açılan Fortran dilinin tam anlamıyla nesne-yönelimli özellikler kazanması Fortran 2003 standardı ile olmuştur. 2008 ve 2013 standartları da yayımlanmış olup bugün birçok büyük derleyici Fortran 2003/2008 standartlarını desteklemektedir.

Kurs, Fortran’a kazandırılan çokbiçimlilik yeteneğine yoğunlaşacaktır. Birçok açıklayıcı örnek ile nesne-yönelimli programlama geçmişi olan ve olmayan tüm kursiyerlere hitap etmektedir.

Hesaplamalı matematik alanında kullanımı gelenek haline gelmiş olan Fortran programlama dilinin son standartlar ile kazandığı modern yetenekler sayesinde geçmişte yazılmış birçok yazılımın daha rahat okunabilirlik ve daha profesyonel geliştirilebilirlik açısından güncellenebileceği değerlendirilmektedir.

Eğitim katılımı ücretsiz olup kontenjan sınırlıdır. Lütfen katılım sağlayacağınızı belirtmek için egitim@truba.gov.tr adresine, konusu “Ileri Fortran Egitimi” olacak şekilde e-posta atınız. Eğitim kesin tarihi ile ile ilgili tarafınıza e-posta yönlendirilecektir.